Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2015

ΙΡΛΑΝΔΙΑ KAI ME ΠΟΛΛΑ ΓΚΟΛ

Δεν έπιασε η συνταγή με την ιταλική σπαγγέτι... αφού το Κροτόνε παρότι ήταν μπροστά στο σκορ από πολύ νωρίς δέχτηκε την ισοφάριση στο 87' και έτσι το διπλό δεν ήρθε ποτέ και πήγε στράφι το οver στο μπαράζ της Ουγγαρίας με την Νορβηγία. Σήμερα τα πράγματα είναι απλά, αφήνουμε στην άκρη την Football League και όλες τις υπόλοιπες αδιάφορες αναμετρήσεις που υπάρχουν στο πρόγραμμα και ποντάρουμε στους Ιρλανδούς σε συνδυασμό με γκολ. Αύριο το πρόγραμμα είναι καλό και μας προσφέρει αρκετές επιλογές.

IΡΛΑΝΔΙΑ-ΒΟΣΝΙΑ 1 & ΟVER : Πήραν αυτό που ήθελαν οι Ιρλανδοί στην Ζένιτσα (1-1) παίζοντας με το γνωστό τους πάθος και κλείνοντας εξαιρετικά τους χώρους δεν άφησαν την Βοσνία να κάνει παιχνίδι. Το γκολ του Μπάρντι στο 82' ήταν το κερασάκι στην τούρτα...όμως μια αδράνεια στην άμυνα τρία λεπτά αργότερα έφερε το γκολ του Τζέκο για το τελικό 1-1. Πλέον στο επιβλητικό Αβίβα Στάντιουμ που θα είναι κατάμεστο από 50.000 και πλέον Ιρλανδούς που θα είναι έτοιμοι για να κάνουν φασαρία...οι γηπεδούχοι έχουν προβάδισμα. Σημαντική η επιστροφή του Γούολτερς που έχασε το πρώτο ματς. Η Βοσνία είναι αναγκασμένη να ψάξει την νίκη και θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την ποιότητα που έχει επιθετικά με τους Τζέκο, Πιάνιτς, Ιμπίσεβιτς, Λούλιτς. Με την πρόκριση να κρίνεται σε μια κλωστή...περιμένουμε ματς με γκολ αφού μόνο να σκαλώσει το σκορ στο 1-1 για να πάει παράταση φοβόμαστε. Από εκεί πέρα εκτός από το οver θα ποντάρουμε και στον άσο με τους Ιρλανδούς να πείθουν περισσότερο και να έχουν και το πλεονέκτημα της έδρας.