Τετάρτη 19 Μαρτίου 2014

Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ

η μπάλα στα πόδια του...
Λάθος επιλογή στο ματς της Τσέλσι που μας στοίχισε. Περισσότερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε επιλέξει, αλλά το γκολ του Κέιχιλ στο 42' έβαλε ταφόπλακα στα όνειρα πρόκρισης της Γαλατά και το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια τυπική διαδικασία. Στους σκόρερ πιάσαμε τον Μοράτα, χάσαμε όμως τον Αζάρ(είχε δύο καλές ευκαιρίες) και μας έμεινε μόνο η δυάδα στον ΟΠΑΠ με τα πολλά γκολ. Οι μονάδες στην κάβα όμως τέλειωσαν...και θα προσθέσουμε άλλες 500. Έχει δρόμο η σεζόν ακόμα υπάρχει και το Μουντιάλ, μπορούμε να ανακάμψουμε. Σήμερα περιμένουμε ήδη το 4-6 στο ματς της Ντόρτμουντ, οπότε δεν το ξαναποντάρουμε, για αυτό θα πάρω την πρόκριση για την Γιουνάιτεντ που πιστεύω και θα το συνδυάσω με κάτι από αύριο.

Θα τους εμπνεύσει...
ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ πρόκριση Μάντσεστερ Γ. : Δύσκολο σε πρόβλεψη, αλλά θα ρισκάρουμε με την πρόκριση για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Δύο είναι τα σημεία που με οδηγούν σε αυτή την επιλογή. Πρώτον η τεράστια προσωπικότητα και ποιότητα που έχουν κάποιοι παίχτες της Αγγλικής ομάδας. Μπορεί να η ομάδα να μην βλέπεται και να είναι σε τραγική κατάσταση αλλά ο Ρούνει, ο Φαν Πέρσι, ο Βίντιτς, ο Εβρά και ενδεχομένως και ο Γκιγκς έχουν το ειδικό βάρος για να κρίνουν την έκβαση ενός τέτοιο παιχνιδιού. Δεύτερον ο Ολυμπιακός μετά την νίκη στο πρώτο ματς πριν 20 μέρες έχει σβήσει τις μηχανές. Κάκιστες εμφανίσεις με ΠΑΟ, ΠΑΟΚ(το ματς με τον Πανθρακικό δεν χρήζει κριτικής) και γενικά ο Μίτσελ πιστεύω πως έριξε υπερβολικά τους ρυθμούς με στόχο την αυριανή ρεβάνς, δεν είναι εύκολο ξαφνικά να γυρίσεις τον διακόπτη και η ομάδα σου να βρει ξανά ρυθμό...Θα είναι μουδιασμένος ο Ολυμπιακός και θα το πληρώσει. Ρισκάρω λοιπόν με την πρόκριση της Γιουνάιτεντ, με σκορ 3-0 ή 2-0 και παράταση...

O Mικιτιριάν ήταν τιμωρημένος το Σάββατο και θα είναι ορεξάτος
ΝΤΟΡΝΤΜΟΥΝΤ-ΖΕΝΙΤ 4-6: Μια από τα ίδια με το ματς της Μαδρίτης και σε αυτό. Η Ντόρτμουντ μετά την εντός έδρας ήττα από την Γκλάντμπαχ θέλει την νίκη για να διασκεδάσει τις εντυπώσεις και να φτιάξει την ψυχολογία ενόψει της συνέχειας. Η Ζενίτ έδιωξε τον Σπαλέτι αλλά οπότε οι παίχτες της που υποτίθεται δεν τον γούσταραν θα παίξουν πιο απελευθερωμένα. Η άμυνα της ρωσικής ομάδας θυμίζει παιδική χαρά, το είδαμε στο πρώτο ματς αλλά παρακολούθησα και το Σάββατο το ντέρμπι με την ΤΣΣΚΑ. Mπορεί να η Ζενίτ να έχασε με 1-0 αλλά στο δεύτερο ημίχρονο κάθε επίθεση της ομάδας της Μόσχας μύριζε γκολ...αλλά ο Aχμέντ Μούσα δεν έβρισκε εστία για κανένα λόγο...

ΝΑΠΟΛΙ-ΠΟΡΤΟ ΟΒΕΡ: Το 1-0 υπέρ της Πόρτο στο πρώτο ματς αφήνει ανοιχτή την πρόκριση. Και οι δύο επιθετικά έχουν ποιότητα και βρίσκουν εύκολα δίχτυα. Κάποια από τις δύο θα κυνηγάει το σκορ, για αυτό περιμένω να έχει πολλά γκολ το ματς.