Δευτέρα 8 Απριλίου 2013

ΓΚΟΛ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ ΝΤΕΡΜΠΙ,ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ

Πολύ ντεφορμέ είμαστε τελευταία,άλλη μια κακή μέρα για μας χτες.Μόνο το οβερ της Λιλ πέρασε από την χτεσινή τριάδα μας.Σήμερα η μέρα έχει στο μενού δύο τεράστια ντέρμπι στο Μάντσεστερ και το Μιλάνο και πάμε με τα γκολ σε αυτά τα δύο ματς.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.-ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Σ. ΟΒΕΡ 3,5 : το ντέρμπι που δε κρίνει τίποτα είναι το σημερινό.Η Γιουνάιτεντ έχει πάρει τον τίτλο και η Σίτυ θα είναι βγει στο champions league,εκτός αν αυτοκτονήσει.Καθαρό ματς γοήτρου λοιπόν το σημερινό και περιμένω από τις δύο ομάδες να παίξουν μπάλα για να δώσουν χαρά στο οπαδούς τους...Τα τελευταία 5 μεταξύ τους είχαν σύνολο 23 γκολ ,4,5  γκολ περίπου μέσο όρο στο καθένα...Στο πρώτο γύρο είχαμε ποντάρει στο διπλό εξαιτίας του Σερ Άλεξ και της ανυπαρξίας του Μαντσίνι...και δικαιωθήκαμε με εκείνο το 2-3...Σήμερα θα πάω με το οβερ 3,5 και για σκοράκι το 3-2 που μου έχει καρφωθεί από χτες...Ας ελπίσουμε να παίξου μπάλα,και φυσικά υπέρ μας θα είναι να μην παίξει και ο αμφίβολος Βίντιτς.

Σκοράρει ξανά στο ντέρμπι ο Κλόζε

ΡΟΜΑ-ΛΑΤΣΙΟ ΓΚΟΛ-ΓΚΟΛ : άλλο ένα ντέρμπι μίσους...με τις δύο να παλεύουν για την είσοδο στην τετράδα.Η Ρόμα φέτος ως γηπεδούχος έχει φέρει 10 γκολ-γκολ...και πιστεύω θα βρει τον τρόπο να σκοράρει απέναντι στην κουρασμένη Λάτσιο. Από την άλλη η άμυνα της Ρόμα είναι τραγική αφού η δεύτερη χειρότερη στην Ιταλία με 51 γκολ παθητικό,πίσω από την ουραγό Πεσκάρα με 61.Ο Κλόζε επιστρέφει στο βασικό σχήμα και πιστεύω ένα γκολάκι το έχει.

βούρκος το γήπεδο στους Ζωσιμάδες

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΕΚ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ : δύο ομάδες που δίνουν ένα πάρα πολύ κρίσιμο ματς,για τους στόχους που έχουν ,ο ΠΑΣ τα πλέι οφ και η ΑΕΚ την σωτηρία.Οι γηπεδούχοι μετά την ισοπαλία του Παναθηναικού,είναι πιο άνετη αλλά απειλούνται πια και από την Ξάνθη,έχουν βέβαια καβάντζα και το ματς με την Κέρκυρα την άλλη εβδομάδα...Η ΑΕΚ έχει νέφτι στο κώλο της και σήμερα θέλει οπωσδήποτε ένα πόντο τουλάχιστον.Περιμένω από τον Λίνεν να στήσει σφιχτά πίσω την ομάδα του και να περιμένει,ο ΠΑΣ δύσκολα θα πάρει τρελά ρίσκα από την αρχή...για αυτό θα πάμε με το λογικό Χ ημίχρονο.Άλλωστε η ομάδα του Χριστόπουλου έχει φέρει 8 φορές Χ ημίχρονο στα 13 ματς που έχει δώσει στους Ζωσιμάδες.Η ΑΕΚ σε 13 ματς εκτός έδρας έχει 7 Χ ημίχρονο.Ο βροχερός καιρός θα έχει κάνει το γήπεδο βούρκο...που μας βοηθάει και στο σκοράκι που θα επιλέξουμε το 0-0.