Κυριακή 21 Αυγούστου 2011

ΝΤΟΥΜΠΛΑΡΙΣΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΤΗΣ Η ΣΙΤΥ

Η Στόουκ κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας στο 94ο λεπτό στην έδρα της Νόριτς. Καθάρισε την Φούλαμ η Γουλβς με 2-0. 3-2 την Μπόλτον η Σίτι.
Το παιχνίδι στο Κάροου Ρόαντ είχε πολύ... δρόμο, αφού μπορεί η Νόριτς να προηγήθηκε από νωρίς στο σκορ, όμως δεν τα κατάφερε και την πάτησε στο 94ο λεπτό (videos).

Ο Τζόουνς πάγωσε το κόσμο και στην τελευταία φάση του ματς πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης. Αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να φέρουν το ματς στα ίσα νωρίτερα, όμως ο Γουόλτερς έχασε πέναλτι στο 65ο λεπτό.

Από εκεί και πέρα η ομάδα της Γουλβς πέτυχε δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και πήρε τελικά τη νίκη με 2-0 επί της Φούλαμ.

Στο άλλο παιχνίδι της Κυριακή η Σίτι κέρδισε με 3-2 την Μπόλτον στο Ρίκομπ και έκανε το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα δείχνοντας ικανή για σπουδαία πράγματα. Οι γηπεδούχοι το πάλεψαν πάντως κι έχασαν ευκαιρίες, όμως η κλάση των παικτών της Σίτι μίλησε την κατάλληλη στιγμή.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Σάββατο (20/8)

Σάντερλαντ-Νιούκαστλ 0-1 (62' Ρ.Τέιλορ)
Άρσεναλ-Λίβερπουλ 0-2 (78' (αυτ.) Ράμσι, 90' Σουάρες)
Άστον Βίλα-Μπλάκμπερν 3-1 (Αγκμπονλαχόρ 12', Χέσκεϊ 25', Μπεντ 68' / Πέντερσεν 52')
Έβερτον-ΚΠΡ 0-1 (Σμιθ 31')
Σουόνσι-Γουίγκαν 0-0
Τσέλσι-Γουέστ Μπρομ 2-1 (Ανελκά 53', Μαλουντά 83' / Λονγκ 4')

Κυριακή (21/8)

Νόργουιτς-Στόουκ 1-1 (Λάετ 37' - Τζόουνς 94')
Γουλβς-Φούλαμ 2-0 (Ντουλ 42', Τζάρβις 45')
Μπόλτον-Μάντσεστερ Σίτι 2-3 (Κλάσνιτς 39', Ντέιβις 63' - Σίλβα 26', Μπάρι 38', Ζντέκο 47')